Aktualitet

Kandidon për Bashkinë e Elbasanit, lirohet nga detyra Prefekti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:37 - 15/05/19 |
ro ot

Me vendim të Këshillit të Ministrave prefekti i Elbasanit Gledian Llatja dhe prefekti i Shkodrës Valdrin Pjetri janë liruar nga detyra.


Llatja u lirua nga detyra, pas kandidimit nga Rama për kryetar të Bashkisë së Elbasanit. Ndërkaq, Pjetri po ashtu është liruar nga detyra për shkak të kandidimit për kryetar  Bashkie në Shkodër.


Qeveria shqiptare, me anë të një vendimi të marrë sot, ka emëruar prefekt të Shkodrës në vend të Pjetrit, Çesk Milljan.1Etiketa: , , , , ,

Pas