Aktualitet

“Kanë hequr energjinë, por jo dritën e shpresës” – Basha në “Don Bosko”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:27 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  u sforcua për fjalimin e tij përballë qytetarëve të zonës së Don Boskos, për shkak të mungesës së energjisë elektrike, e për rrjedhojë mosfunksionimit të mikrofonit.


Basha u shpreh se ndonëse mazhoranca mund t’ua heqë energjinë shqiptarëve, drita dhe ndryshimi më 25 Prill është i pashmangshëm.


“Siç e shikoni nuk kam mikrofon, më thonë nuk ka drita, kanë hequr energjinë. Ata mund të heqin energjinë, siç i kanë lënë në errësirë tetë vite Shqipërinë edhe 5 apo 6 ditë të tjera, po për 10 ditë energjia për ndryshim do të ndezë dritën e shpresës. Në 25 prill numrin 9. Bashkë për ndryshim, Shqipëria fiton”, – tha Basha.

 1
Etiketa: ,

Pas