Sport

Kaos në Spanjë, tifozët e Ajaxit godasin sulmuesin e Getafes (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:23 - 20/02/20 |
mapo.al

Trazira në Europa League dhe më saktësisht në Spanjë, aty ku në stadiumin “Alfonso Pérez Muñoz” po luhej Getafe-Ajax, e vlefshme për 1/16-tat. Sulmuesi i ekipit vendas, braziliani Deyverson, pasi shënoi golin në minutën e 36-të, shkoi të festonte me pak provokim poshtë tifozerisë mike, atë holandeze. Disa sende u hodhën në drejtim të tij dhe lojtari u godit.


Loja u ndërpre 5 minuta dhe hyri edhe stafi mjekësor i Getafes për t’i dhënë ndihmë. Sakaq, Ziyech shkoi poshtë tifozerisë duke i kërkuar të qetësohej dhe të mos vazhdonte. UEFA paralajmëroi Ajax se nëse tifozët do të vazhdonin me këtë sjelle, ndeshja mund të ndërpritej dhe humbej në tavolinë.
 


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas