Aktualitet

Kaosi në Rinas – Balluku: Vaksinat vijnë sot, fluturimet nisin nesër normalisht


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:32 - 08/04/21 |
mapo.al

Ministrja Belinda Balluku, në një deklaratë për mediat, tha se sasia e vaksinave, të cilat nuk mundën të vinin në vendin tonë, për shkak të kaosit në Aeroportin e Rinasit dje, do të vijnë sot në orën 15:00. Sa i përket fluturimeve, ajo tha se nga nesër në mëngjes, nisin normalisht. Ndërsa sot, nisin fluturimet esenciale, pra ato humanitare, emergjente, shëndetësore, diplomatike, shtetërore e ushtarake

Gjithashtu, ministrja bëri të ditur se është mundur të ruhet sasia e vaksinave që ishte planifikuar të mbërrinte në vendin tonë ditën e djeshme. Kjo sasi vaksinash pritet që të mbërrijë sot rreth orës 15.00.


Belinda Balluku u shpreh gjate fjalës së saj për mediat se situata e krijuar, i ka bërë të kuptojnë se ka qenë një plan i organizuar për të pasur një bllokim total deri në ditën e zgjedhjeve.

Lexo edhe :  Rama: S’i duhet as dreqit falja e Mziut! Likja s'e mori sopatën për të vetin“Megjithatë, janë marrë të gjitha të dhënat për të bërë një verifikim edhe më të thellë të kësaj situate dhe për të arritur në konkluzionet e duhura. Rëndësi ka që trafiku ajror ka filluar punën.”-tha Balluku.


1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas