Aktualitet

Kapen 2 ton kokainë me vlerë 90 mln dollarë, kishte për destinacion Belgjikën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:11 - 12/08/21 |
mapo.al

Policia peruane ka arritur të sekuestrojë 2 ton kokainë e cila ishte destinuar për në Belgjikë.


Policia thotë se kokaina kap vlerën e 90 milionë dollarëve dhe u kap në portin Callao. Droga ishte fshehur në kontenierin me kafe dhe ngarkesa kishte destinacion Belgjikën.


Në pakot me kokainë ishin simbolet “CR” dhe “07”. Për momentin nuk ka asnjë të ndaluar për këtë ngarkesë të madhe kokaine.Peruja është një ndër prodhueset më të mëdha të kokainës në botë.
 

1


Etiketa: , , ,

Pas