Aktualitet

Kapen 25 mijë paundë të padeklaruara në pikën Kufitare ‘Tre Urat’ në Përmet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:15 - 09/07/20 |
mapo.al

Në pikën e Kalimit Kufitar “Tre Urave” në Përmet kapen 25 mijë paundë të padeklaruara.


Sasia e monedhave britanike është kapur gjatë një kontrolli të detajuar në automjetin me targa të Mbretërisë së Bashkuar me drejtues Ardian Ndreka.


Ky persona është banues në Deçan të Kosovës, i shoqëruar nga Brahman Berisha, banues në Prishtinë.


Nga kontrolli i policisë kufitare u konstatuan rreth 25000 paundë britanikë. Ardian Ndreka për një periudhë 3-vjeçare ka futur në Shqipëri 15 mjete me targa britanike në periudha të ndryshme kohore në pika të ndryshme kufitare.


Pas veprimeve të kryera u sekuestruan monedhat angleze së bashku në autoveturën që i transportonin dhe filloi procedimi ndaj dy shtetasve kosovare për veprën penale të mos deklarimit të të hollave në kufi.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas