Aktualitet

Kapen me kokainë 3 “bishat” shqiptare në Itali, si i “groposi” nofka e tyre


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:43 - 24/09/21 |
mapo.al

Tre shqiptarë dhe dy italianë janë arrestuar nga policia e Cuneo-s në Itali, pasi akuzohen për trafik kokaine. Mësohet se dy italianët e arrestuar ishin të moshës 45 dhe 52-vjeç, ndërsa tre shqiptarët ishin të moshave 22, 27 dhe 55-vjeç.


Këta persona raportohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin merrnin kokainë nga Shqipëria dhe baza e logjistikës ishte në Bra. Mësohet se grupi i drejtohej njëri-tjetrit me nofkën “Bisha” dhe për këtë arsye edhe operacioni i policisë u kodua me këtë emër.


Sipas mediave italiane të arrestuarve ju është kapur një sasi prej 3 kg kokainë si dhe 25 mijë euro cash.5


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas