Kronika

Kapen ne Brindizi 5 milonë euro drogë, e nisur nga Shqipëria (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:31 - 18/05/20 |
mapo.al

Një 31-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga autoritetet italiane në qytetin e Brindizit.


Atij i janë sekuestruar 546 kg marijuanë dhe 17 kg hashash të cilat sipas mediave italiane i kishte transportuar nga Shqipëria me një skaf 6 metra të gjatë.


Operacioni është ekzekutuar nga reparti ajro detar i Guardia di Finanza e Barit dhe nga reparti operativ detar i Rojes bregdetare të Brindizit.


Droga ishte fshehur nën dyshemenë e skafit e paketuar në pako me pesha të ndryshme. Vlera e drogës përllogaritet në 5 milonë euro.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas