KMR

Kapërceni për një moment stresin… me 10 ‘mrekullitë’ australiane, perfekte për të pushuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:55 - 11/10/18 |
mapo.al

Te ne vera kaloi, por në Australi ndoshta është momenti më i mirë për pushime, nëse keni kohë mjaftueshëm, por edhe para.


CNN ka bërë një renditje me 10 plazhet e mrekullueshme të Australisë.


Hidhini një sy fotogalerisë dhe ndoshta do të gjeni aty vendin ideal për të pushuar:Cable Beach: Plazhi më i mirë për të parë perëndimin dhe lindjen e diellit
Bondi BeachWhitehaven Beach

Wineglass Bay

Neds Beach

Cossies Beach

Nudey Beach

Plazh i mirë, por jo për notim: 75 Mile Beach

Burleigh Beach

Bells Beach

<
>
1-14 2-16 3-13 4-14 5-13 6-10 7-9 8-7 9-7 10-5 PLAZHI
1


Etiketa: , , ,

Pas