Aktualitet

Kapet me kanabis në formë çokollate me logo “deve”, arrestohet 37-vjeçari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:52 - 14/09/21 |
mapo.al

Një 37-vjeçar me dy mbiemra, Florian Meti (Martaneshi) është arrestuar nga policia në banesën e tij në Tiranë, ku pas kontrolleve janë gjetur dhe sekuestruar 84 pako kanabis në formë çokollate, me peshë 21 kg e 35 gram.


Në kuadër të operacionit “Camel” i cili ka marrë emrin për shkak të deveve të stampuara në pakot me kanabis, u bë shpallja në kërkim bashkëpunëtorit të Metit, V. M., 34 vjeç.


37-vjeçari rezulton i dënuar më parë për veprën penale “armëmbajtje pa leje. Tashmë materialet hetimore i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.“Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Finalizohet operacioni policor i koduar “Camel”, i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë. Sekuestrohen 21 kg e 35 gram lëndë narkotike kanabis e përpunuar në formë çokollate, vihet në pranga 37-vjeçari (poseduesi i saj) dhe shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij. 37-vjeçari i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje.

Lexo edhe :  Angela Merkel nesër në Tiranë, rrugët që do të bllokohen


Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative për shpërndarjen e lëndëve narkotike kanabis e përpunuar në formë çokollate, finalizoi me sukses operacionin e koduar “Camel”, në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:Florian Meti (Martaneshi), 37 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”. Si dhe u shpall në kërkim bashkëpuntori i tij shtetasi V. M., 34 vjeç. Gjatë kontrollit të banesave dhe ambienteve të ndryshme, në një banesë ku ndodhej dhe 37-vjeçari (i arrestuar në flagrancë), shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 84 pako, me peshë 21 kg e 35 gram lëndë të dyshuar narkotike kanabis në formë çokollate. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

6


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas