Aktualitet

Kapet me rreth 1200 bimë kanabisi, arrestohet 24-vjeçari shqiptar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:28 - 14/09/21 |
mapo.al

Një 24-vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar pasi ka çmontuar një plantacionin droge, ku gjendeshin mbi 1200 bimë të dyshuar kanabis sativa në një fermë në Jarandilla de la Vera.


Autoriteti gjyqësor ka dekretuar tërheqjen e pasaportës për këtë shtetas, si dhe detyrimin për t’u paraqitur para gjykatës në datat 1 dhe 15 të çdo muaji.


Pas çmontimit të plantacionit, gjithsej 1,117 bimë marihuanë dhe pasi u peshuan dhanë një peshë bruto afër një ton.Kultivimi i bimëve ishte i shpërndarë dhe bimët ishin në lartësi të ndryshme, në tre tarraca.Për kultivimin dhe për prodhimin më optimal, plantacioni kishte një sistem të ujitjes të përbërë nga tuba të ndryshëm të shtrirë.41


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas