Aktualitet

Kapet peshku me dy gojë (Foto+Video)

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 20:28 - 23/08/19 |
mapo.al

Një peshk me dy gojë është kapur në liqenin Champlain në kufirin New York-Vermont. Peshku u kap nga Debbie Geddes dhe fotot e tij u publikuan në mediat sociale.


Geddes tha se peshku dukej i shëndetshëm pavarësisht se kishte një gojë shtesë. Pasi i bëri foto ajo e liroi menjëherë peshkun. Ndërkohë janë ngritur teoritë se peshku kishte dy gojë për shkak të një mutacion gjenetik.

Etiketa:

Pas