Humor

Kapexhiu vazhdon ‘thumbimin’ për votat e tepërta
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:26 - 12/07/19 |
mapo.al

Rinumërimi i 11 kutive të votimit në Lezhë nxori në pah sesa të nevojshme e kishte qeveria për të provuar se votimet e 30 qershorit nuk ishin problematike në valën e skepticizmit publik.


Ministrja Elisa Spiropali doli në një konferencë për shtyp për të treguar se procesi ishte i rregullt.


Por kreu i KQZ, Klement Zguri vazhdon të ketë dyshimet e tij, kurse opozita thotë se rinumërimi është i pakuptimtë kur nuk janë hapur kutitë e materialeve zgjedhore.Pavarësisht kësaj situate, në rrjetet sociale, mosrakordimi i votave dhe votuesve, por mbi të gjitha vonesat për të publikuar rezultatin pas gati dy javësh- ndërkohë që kanë votuar shumë pak njerëz- duket qesharak.


Kjo situatë ka nxitur sërish mjeshtrin Bujar Kapexhiu të ‘thumbojë’ kryeministrin Edi Rama, duke e quajtur ‘kalorësin e votave’.

Lexo edhe :  Bashkëudhëtarë


Etiketa: , , , , ,

Pas