Aktualitet

Kapja e 91 kg kokainë/ Berisha: Ja ministrja që udhëtoi në Maltë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:21 - 18/04/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një mesazh të një “Qytetari Dixhital” me anë të së cilit zbulon detaje të reja nga sasia e madhe e kokainës në kapur në Maltë me destinacion Portin e Durrësit Durrësin. Kanë qenë dy ngarkesa me drogën e fortë 24 kg dhe 91 kg kokainë që janë sekuestruar nga autoritetet malteze në disa kontejnerë. Mirëpo, Berisha duke iu referuar mesazhit të qytetarit shkruan se një prej ministreve të kabinetit qeveritar, ka udhëtuar vetëm drejt Maltës ditët kur u kap ngarkesa e drogës.


Sipas denoncimit, bëhet fjalë për ministren e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e cila ka qenë udhëtuar në drejtim të Maltës në datën 14 prill dhe është kthyer në datën 16. Ngarkesa e lëndës narkotike është zbuluar mëngjesin e datës 15 prill. Ndërsa në datën 9 prill është sekuestruar një kontejner ku ndodheshin 24 kg kokainë, gjithashtu me destinacion Portin e Durrësit.


Postimi i plotë:
Kokaina qe u kap ne Malte ishte e miqve te Edvin Droges!sb

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.
“Pershendetje dr nje lajme qe po mbahet i fshete nga policia esht se konteineret qe u kapen ne Malte me kokaine ishin banane te miqeve te Rames me mbiemer Xibraku.”Te dashur miq, me dt 12 prill 2019 qytetari dixhital ka derguar nje mesazh lidhur me nje udhetim misterioz ne Malte te ndrikull Falimentit, konfidente numer nje e Madame Bashes, pikerisht ne ditet e njoftimit te kapjes se ngarkeses me Kokaine ne konteineret me banane me destinacion Shqiperine. Ketu me poshte keni mesazhin e publikuar me dt 12 Prill 2019. sb


“Nje udhetim i ndrikull Falimentimit ne Malte!!

Lexoni çfare shkruan nepunesi dixhital. sb

Pershendetje z Berisha me kete mesazh desha te ju njoftoj se Ministrja e financave e cila ka ndezur nje sherrnaj te madhe ne ministri,ka vajt ne malt ne nje udhtim misterioz vetem pa asnje njeri me vete ditet qe eshte kap droga qe do vinte nga malta ne shqiperi Ka ik me 14 dhe eshte kthyer me date 16,. Mire do te jete te hetohet umdhitmi i saj. Gjithashtu kjo zonje ka ndezur sherre te medha ne ministri ne radhe te pare me zevendeset e saj. Zevendes ministria qe iku dha dorheqjen se nuk firmosi PPP e radhes per kontrollin teknik si korrupsion i hapur.ju lutem anonim.

Lexo edhe :  Ngjarja në Elbasan- Denoncimi i Berishës: Pronari i Benz-it u kap me...

LEXO EDHE:

Kapen 91 kg kokainë në Maltë, po vinte në Shqipëri

Do vinte në Shqipëri, kapet kontenieri me kokainë në Maltë

1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas