Aktualitet

‘Kapo shqiptar’ arrestohet në Itali me 36 kilogramë kokainë në makinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:58 - 17/09/21 |
mapo.al

Një shqiptar 48-vjeçar  është vënë në prangat e policisë italiane pasi është kapur me kokainë.


I arrestuari bëhet me dije se është Norend Kapo. Ky person është kapur me 36 kilogramë kokainë të cilën po e transportonte nga Franca për në Itali.


Mësohet se operacioni për kapjen e tij është zhvilluar në zonën e Morgex. Fillimisht policia e ndaloi 48-vjeçarin dhe më pas makina e tij u dërgua në Xhenova ku u kontrolluar me rreze X.Pas këtij kontrolli u zbulua se në sendiljen e shoferit por edhe në atë të pasagjerit ishte fshehur sasia e madhe e kokainës.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas