Aktualitet

Kapriçot e motit / Në veri dëborë dhe minus 5 gradë, në jug plazh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:25 - 07/05/21 |
mapo.al

Britania e Madhe, këto ditë është përfshirë nga kapriçot e motit. Siç raportojnë mediat vendase, në veri të ishullit, në Skoci temperaturat kanë shkuar deri në minus 5 grade celcius. Gjithashtu dëbora ka mbuluar të gjitha zonat.


Shqetësimi më i madh ka shkuar për transportin dhe akset rrugore. Kjo pasi kanë paraqitur shumë problematika për shkak të dëborës dhe ngricave të mëdha. Ndërsa në jug, në Angli, panorama është krejt tjetër. Temperaturat në orët ne vazhdim pritet të shkojnë deri në 20 grade.


Dielli që është i rrallë në këtë pjesë të Europës ndaj kjo i ka shijuar shumë qytetareve por koha do të vazhdojë të jetë e tillë të paktën deri në fundjave.

5Lexo edhe :  "Më shumë kthjellime e më pak vranësira"- Parashikimi i motit për këtë të martë


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas