Aktualitet

Karantina për emigrantët – Gjykata Administrative shpall moskompetencën për ankimimin e LSI


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:07 - 23/04/21 |
mapo.al

Gjykata Administrative ka shpallur mos-kompetencën për ankimimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim për karantinimin 2-javor të emigrantëve shqiptarë që kthehen nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut.


LSI ankimoi vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve për ata persona që hyjnë nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut në vendin tonë.


Ekspertët vendosën karantinim dy javor për emigrantët nga Greqia e RMV, pasi e cilësuan si vende me shifra të larta të koronavirusit.

LEXO EDHE: Karantinë për emigrantët, LSI ankimon vendimin e Komitetit të Ekspertëve1


Etiketa: , ,

Pas