Sport

Kartoni i kuq dhe dënimi nga klubi, e ardhmja e Keidi Bares te Atletiko në dyshim

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 15:08 - 09/08/18 |
mapo.al

Një ndër lojtarët më premtues të Shqipërisë, është kapiteni i Shpresave, Keidi Bare. Mesfushori i cili aktivizohet me të rinjtë e Atletiko Madridit shihej si një lojtar me shumë të ardhme dhe ishte në planet e teknikut të Atletiko Madridit, Diego Simeone, por mesa duket një karton i kuq i ka ndryshuar shumë gjërat.


Pak javë para se të mbyllej kampionati, Keidi Bare ofendoi arbitrin e ndeshjes, duke marrë një dënim shumë të rëndë nga Federata Spanjolle e Futbollit. Ai u pezullua me 8 ndeshje dhe ende nuk e ka shlyer dënimin e tij. Kjo ka bërë që Simeone mos ta marrë me skuadrën e parë për fazën përgatitore, duke qenë se herë të tjera, Bare ishe ndër të parët në listë sa i përket akademisë.Sezonin e kaluar, ai i shënonte edhe Liverpulit në një takim miqësor me skuadrën e parë, ndërkohë që këtë verë, nuk bën pjesë në planet e Atletikos. Vetë Bare, kishte konfirmuar më parë se do të largohej nga Atletikoja gjatë verës, por deri më tani, ai vazhdon të jetë pjesë e Atletiko Madrid B dhe nuk dihet edhe sa kohë do të qëndrojë aty.Etiketa: , ,

Pas