Aktualitet

KAS rrëzon kërkesën e PD për të marrë prova shtesë, për Qarkun e Tiranës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:00 - 25/05/21 |
mapo.al

KAS ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për provat shtesë për Qarkun Tiranë, lidhur me procesin zgjedhor të 25 prillit.


Mësohet se ky komision do marrë informacion nga kryqëzimi i të dhënave nga pajisja PEI (pajisja e identifikimit elektronik të zgjedhësve).


Ndërkohë, KAS ka rrëzuar më herët kërkesat e PD për marrjen e provave shtesë për Qarkun e Gjirokastrës, Beratit dhe Vlorës.E vetmja kërkesë e pranuar nga KAS është ajo e LSI për rinumërimin në Berat, ku u hapën 114 kuti nga 227 në total.Edhe pas rinumërimit, LSI nuk arriti të marrë mandatin e deputetit, pasi diferenca e votave arriti në 58 nga 72 që ishte.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas