Aktualitet

KAS rrëzon një tjetër kërkesë të PD, pranon atë të LSI


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:07 - 18/05/21 |
mapo.al

KAS ka vendosur të rrëzojë kërkesën e PD-së për marrje të informacioneve nga organet shtetërore.


Ndërkohë ka pranuar kërkesën e LSI për marrje të informacioneve nga administrata e KQZ, se sa pajisje PEI kanë funksionuar në Qarkun Vlorë.


Në vendimin e komunikuar nga Ervin Lako thuhet:“Pasi u tërhoq për të marrë vendim, me shumicë votash KAS vendosi rrëzimin e kërkesës së subjektit ankues PD për të marrë informacione zyrtare në cilësinë e provës nga organet shtetërore të listuara në kërkesën ankimore.Pranimin e kërkesës së subjektit ankues LSI për të marrë informacione nga administrata e KQZ se sa pajisje PEI kanë qenë funksionale ditën e votimit në qarkun e Vlorës. Meqenëse dy anëtarë të KAS vendosën të ushtrojnë të drejtën e tyre për marrjen e provave nga KQZ për të kërkuar të dhënat që do rezultojnë nga kryqëzimi i pajisjeve PEI për këtë qark”.

Lexo edhe :  Protestë në Tiranë kundër vaksinimit të detyrueshëm: Nuk jemi kavje/ VIDEO+FOTO


Ndërkaq seanca e sotme është ndërprerë dhe mbledhja e radhës pritet të mbahet ditën e nesërme.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas