Aktualitet

Kastrioti fundos Kukësin – Zbulimi i këtij sezoni nuk fal sërish (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:58 - 07/02/21 |
mapo.al

Kastrioti ka triumfuar kundër Kukësit me rezultatin 0-1 në Elbasan Arena.


Verilindorët ndalen pas tre fitoreve radhazi dhe nuk ndjekin dot skuadrat që po luftojnë për titullin.


Protagonisti dhe heroi i ndeshjes ishte braziliani Devid de Santana, një nga zbulimet e këtij sezoni.

Sulmuesi, tashmë autor i 7 golave, ndëshkoi portierin Xhika në minutat shtesë të pjesës së parë.Kastrioti u ndëshkua edhe me karton të kuq, pasi Shkalla la skuadrën e tij me dhjetë lojtarë për rreth 20 minuta.

Megjithatë, skuadra e Mirel Josës nuk gjeti dot golin dhe nuk shmangu dot humbjen.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas