Aktualitet

Katër persona të arrestuar për kultivim kanabisi në Mallakastër

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:06 - 14/07/20 |
mapo.al

4 persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen për kultivim narkotikësh.


Rreth 150 bimë narkotike u gjetën të kultivuara në Mallakastër, në një zonë të pyllëzuar të fshatit Rromës, ku u arrestuan 3 persona S. L., 29 vjeç, B. L., 30 vjeç dhe A. L., 38 vjeç.


Gjithashtu nga operacionet e policisë u gjetën të kultivuara edhe 120 rrënjë kanabis në fshatin Vloshë, në Roskovec, në tokën një 60-vjeçari, me iniciale B.H.,  i cili ka rënë në pranga.
Etiketa:

Pas