Aktualitet

Katica Janeva lirohet nga paraburgimi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:39 - 19/11/19 |
mapo.al

Ish-prokurorja Speciale Katica Janeva, del nga burgu i Shutkës për të shkuar në arrest shtëpiak.


Gjykata e Apelit konfirmoi se garancia prej tri faqesh është pranuar. Tani, pas pothuajse tre muajve Janeva braktisi qelinë e paraburgimit.


Katica Janeva është e akuzuar për rastin “Reket” për shkak se së bashku me Boki 13 dhe Zoran Kiçeecin kanë zhvatur mbi 1.5 milion euro nga biznesmeni Orce Kamçev.

Etiketa: ,

Pas