Aktualitet

Zbulohet kazino e paligjshme në Kurbin, sekuestrohen 32 makineta, 2 të arrestuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:34 - 21/10/20 |
mapo.al

Dy persona janë vënë në pranga me akuzën e ushtrimit të aktivitetit të paligjshëm të lojërave të fatit.


Si rezultat i kontrolleve të ushtruara në vijim të operacionit “Fati i lojërave”, në aksin rrugor Milot – Thumanë, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar 32 makineta, një sasi të konsiderueshme vlerash monetare dhe 3 kasaforta të mbylluara.


Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.“Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët në adresat zyrtare të Policisë së Shtetit, për ushtrimin dhe organizmin e lotarive dhe basteve sportive pa leje, vënien në dispozicion të lokaleve për lojëra fati, fshehje të ardhurash dhe pastrim të produktit të veprës penale, Drejtoria Hetimore Qendrore në Departamentin e Policisë Kriminale, në bashkëpunim me strukturat Policore të DVP Lezhë dhe ato të Komisariatit të Kurbinit, të mbështetura nga forcat speciale RENEA, kanë ushtruar kontroll të imtësishëm në disa lokale dhe ambiente në Kurbin, Milot dhe Lezhë.
Lexo edhe :  Vidhnin energjinë, arrestohen dy vëllezër, në pranga dhe një 48-vjeçar

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin arrestuan në flagrancë shtetasin Gj. P., 28 vjeç, banues në Mamurras dhe shtetasin A. K., 40 vjeç, banues në Thumanë”, njofton Policia.1


Etiketa: , ,

Pas