ShowBizz

Kënga e Gashit renditet në top-listat afrikane dhe arabe

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:29 - 18/05/20 |
mapo.al

Reperi shqiptar, Gashi, karrierën e tij muzikore e ka të përqendruar në Amerikë, duke u kthyer në një këngëtar të dëgjuar jo vetëm në Shqipëri por edhe në mbarë botën.


See the source image


“Delali” titullohet projekti muzikor më i ri nga ai, i cili erdhi në bashkëpunim me muzikantin algjerian, Cheb Khaleb. Kënga është publikuar në të gjitha platformat digjitale, ndërsa në Spotify po arrin të jetë në ‘Top List’.


 


 

View this post on Instagram

 

“Delali” Out Now 🔥 @chebkhaledofficial

A post shared by GASHi (@gashi) on

Kështu të paktën duket përmes një postimi në rrjetin social Instagram, ku Gashi ka bërë të ditur se kënga e tij po dëgjohet më së shumti në shtetin e Arabisë Saudite dhe në Afrikën Veriore.

 

View this post on Instagram

 

Delali Out Now Thank you @spotify @chebkhaledofficial

A post shared by GASHi (@gashi) on

Kjo vjen pas hitit të tij “Butterflies, i cili u lansua në prill të këtij viti dhe u mirëprit mjaft mirë nga adhuruesit e këngës së tij.

 

View this post on Instagram

 

How I look before I eat gluten 😂😭🤣

A post shared by GASHi (@gashi) on

 

View this post on Instagram

 

It all begins Friday….

A post shared by GASHi (@gashi) on


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas