ShowBizz

Këngëtari i famshëm paguan shkollën e vajzës së George Floyd

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:21 - 06/06/20 |
mapo.al

Protestat vazhdojnë prej më shumë se 10 ditësh në SHBA dhe nuk do të ndalojnë derisa të vendoset drejtësi për George Floyd dhe njerëzit me ngjyrë.


Kanye West iu bashkua protestuesve në Chicago, ku ai planifikon që të ndihmojë financiarisht bizneset e zotëruara nga njerëzit me ngjyrë.


Pasi dhuroi 2 milionë dollar për shoqatat bamirëse të lidhura me George Floyd, Breonna Taylor dhe Ahmaud Arbery – të gjithë viktima për shkak të racizmit – Kanye ka hapur edhe një fond për të mbuluar të gjitha shpenzimet e shkollimit të vajzës 6-vjeçare të George, Gianna Floyd.


 Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas