ShowBizz

Këngëtarja e njohur e ka mbajtur të fshehtë origjinën nga frika se do paragjykohej

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:32 - 02/06/20 |
mapo.al

Këngëtarja e grupit të famshëm Little Mix, Jade Thirlwall ka treguar së fundmi se nuk ka pranuar të flasë për origjinën e saj, pasi kishte frikë se kjo do të ndikonte në famën apo pëlqimin e saj në publik.


Ajo tregoi se dikur ndihej e turpëruar për prejardhjen e saj, por tani e kupton se ka ndodhur kështu sepse nuk e kanë edukuar për çështjet e racës.


Mendoj se ngaqë jam bulluar shumë në shkollë, për shkak të ngjyrës së lëkurës sime dhe për shkak se jam arabe, nuk isha shumë krenare për veten. Kur u bëra pjesë e grupit nuk doja të flisja për origjinën, pasi kisha frikë se do të ndikonte në famën time. Tingëllon keq kur e them, por isha vetëm 18 vjeç dhe për shumë kohë jam ndjerë kështu, duke e pasur të vështirë të flisja”, -tha ajo.Jade u shpreh se bullizimi në shkollë ka qenë për shkak të mungësës së edukimit të nxënësve. Ajo shtoi se ka pasur gjithmonë një betejë të brendshme për të pranuar veten.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas