ShowBiz

Këngëtarja me origjinë shqiptare, për të dytën herë në Eurovision


               Publikuar në : 11:48 - 16/04/19 |
mapo.al

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira do të jetë sërish pjesë e Eurovision, por kësaj rradhe për të performuar si e ftuar. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ajo përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”.


“Jam e nderuar dhe tejet e emocionuar t’ju bëj me dije se do të performoj këtë vit në finalen e Eurovision. Mezi po pres të përjetoj edhe njëherë “live” emocionet e vitit të kaluar”-ka shkruar ajo krahas fotos së postuar, ku duket përgjatë performancës së vitit të kaluar.

Rikujtojmë se Eleni Foureira zuri vitin e kaluar në Eurovision vendin e dytë me këngën “Fuego”, me të cilën prezantoi shtetin e Qipros.

 


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas