Aktualitet

Keni bërë plane për fundjavën? Zgjidhni bregdetin, moti ju favorizon


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:00 - 03/09/21 |
mapo.al

Për dy ditët në vijim vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.


Për ditën e sotme, e premte 3 shtator, moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira fare të pakta kalimtare kryesisht në orët e mesditës dhe përgjatë relieveve malore.


Duke nisur nga dita e Shtunë mbi territorin e vendit tonë gradualisht depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por edhe intervale me diell.Temperaturat maksimale do të shënojnë vlerat 34-35 gradë celcius.


Në relievet malore në verilindje dhe zonën e jugperëndimit, vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të dobta e shtrëngata afatshkurtra.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 1-8m/s e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore hera-herës fiton shpejtësi dhe bëhet e fortë deri në 12-15m/s.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas