Kryesore

Keni bërë plane për sot? Njihuni me parashikimin e motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 28/02/21 |
mapo.al

Nëse keni bërë plane për këtë fundjavë, atëherë edhe moti do të jetë në favorin tuaj. Të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike, vendi sot do të ketë mot të kthjellët dhe plot orë me diell përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore.

E vetmja gjë që vlen për tu theksuar është se gjatë ditës së sotme do të ketë erë relativisht intensive nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi deri në 18-22m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.


Kjo do të sjellë ulje të temperaturave si në vlerat e mëngjesit ashtu dhe ato të mesditës.
1
Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas