Aktualitet

Keni emocione për takimin e parë? Këto ide s’do t’ju lënë kurrë në baltë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:49 - 11/06/21 |
mapo.al

Takimet e para mund të jenë emocionuese, të zhurmshme me mundësi dhe premtime. Por ato gjithashtu mund të jenë shqetësuese për të planifikuar, duke sjellë me vete një presion të madh. Një takim i parë i keq në përgjithësi mohon çdo shans që dy njerëz mund të kenë së bashku.


Këtu janë disa ide që takimi juaj i parë të jetë sa më produktiv.


Takim aventuresk
Një sugjerim për kur nuk jeni të sigurt se sa të përbashkëta keni të dy, çojeni takimin tuaj në një park aventureske ose në një lojë. Për shkak të dinamikës së mjedisit, nuk do të mbaroni nga gjërat për të bërë ose thënë dhe përsëri do të jeni në gjendje të kaloni disa kohë cilësore së bashku.Takim në piknik
Nëse ndonjëri prej jush është i interesuar për një mjedis të shkëlqyeshëm në natyrë ose thjesht i pëlqen të qëndrojë aktiv, zgjedhja e një vendi për një piknik. Ecni në një vend tërheqës piktoresk dhe / ose bëni një piknik të vogël atje.
Takim turistik
Takimet e para mund të jenë një mënyrë e shkëlqyeshme për të eksploruar gjëra të reja. Shikoni vendin ku jetoni nga një sy i një turisti dhe realizoni takimin tuaj!Takim artistik
Nëse ju keni një pasion për kulturën, provoni të vizitoni një muze, veçanërisht një muze arti. Galeritë e artit janë një alternativë e mirë. Mund të jetë një histori e lezetshme për të treguar në një takim të parë.

Gatuaj dhe shijo
Bërja e një orë gatimi së bashku është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësuar një aftësi të re ndërsa kuptoni aftësitë e tij si kuzhinier dhe butësisht talleni me to në përputhje me rrethanat. Nëse personi është dikush që e njihni dhe i besoni, ju gjithashtu mund të gatuani së bashku në shtëpi.

Takim karaoke
Nëse personit i pëlqen të këndojë ose është i mirë në të, një karaoke e tillë do t’i bënte shumë mirë takimit tuaj.

Takim në një audiencë të gjerë
Një takim i tillë psh në kinema apo disko iu ndihmon të kuptoni të përbashkëtat mes jush.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas