Te Vecanta

Keni një telefon iPhone? Atëhere lexoni këtë udhëzim të kompanisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:55 - 31/10/19 |
ro ot

Apple paralajmëron përdoruesit e iPhone dhe iPads se nëse nuk i bëjnë update pajisjeve të tyre në programin më të fundit iOS brenda të dielës (3 Nëntor) ata nuk do të jenë në gjendje të lidhen me internetin.


Produktet iPhone dhe iPad nga 2012 kanë nevojë për update para mesnatës më 3 nëntor, në mënyrë që të ruajnë vendndodhjen e saktë GPS dhe të vazhdoni të përdorni App Store, iCloud, email dhe shfletim në internet, sipas Apple.


Kjo është e gjitha për shkak të çështjes së ndërrimit të kohës GPS, sipas Apple, diçka që ndodh për çdo 19 vjet kur pajisjet GPS duhet të rivendosen në mënyrë që të matin me saktësi kohën dhe datat, sipas Zyrës së Energjisë Elektrike në Departamentin e Energjisë.


Pra, nëse keni një iPhone 5, iPhone 4, ose një iPad 2 ose një iPad të gjeneratës së tretë, duhet të bëni patjeter update.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas