KMR

Keni probleme me gjumin? Zgjidhja…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:21 - 01/12/21 |
mapo.al

Gjumi është dhe procesi që na ndihmon për të marrë energjitë pas një dite të lodhshme.


Shumë nga ne shpesh mund të kenë probleme me gjumin ndaj është e rëndësishme që të ndjekin disa këshilla që i ndihmojnë për një gjumë sa më të shpejtë.


-Merrni frymë për katër sekonda përmes hundës-Mbani frymën për shtatë sekonda
-Ngadalë lëshoni frymën përmes gojës për tetë sekondaPërsëritni këtë metodë deri sa të ju zë gjumi.

Kjo teknikë vepron si një qetësues natyral duke zvogëluar rrahjet e zemrës.

Ndër ju do të jeni të kujdesshëm dhe do ta aplikoni shumë herë atëherë shëndeti juaj do të ketë shumë përfitime pozitive.

11


Etiketa: , ,

Pas