Teknologji

Keni Wi-Fi në shtëpi? Ja 9 problemet shkaktojnë rrezet


               Publikuar në : 21:50 - 10/03/19 |
mapo.al

Ekspozimi ndaj WiFi sjell kryesisht 9 probleme kryesore të mundshme në organizmin tonë, të cilat janë:


Ndikon në pagjumësi- Një ndër efektet më të përhapura është ndikimi në pagjumësi dhe në prishjen e gjumit gjatë natës.

Ndikon në rritjen e qelizave- Një studim i kryer në Danimarkë, u përqendrua në një eksperiment me bimë të ekspozuara ndaj WI-FI.

Dëmton funksionimin cerebral -Studiuesit kanë zbuluar se personat e ekspozuar ndaj rrezatimeve 4G, kishin më pak aktivitet cerebral.

Redukton aktivitetin cerebral tek femrat-Një grup personash të shëndetshëm, 15 meshkuj dhe 15 femra iu nënshtruan një testi të thjesht kujdese.

Fillimisht i gjithë grupi u ekspozua ndaj rrezatimeve Wi-Fi për afro një orë. Pas kësaj gjatë testimit, u vu re se femrat kishin një ndryshim të ndjeshëm të aktivitetit cerebral dhe rënie të nivelit të energjisë.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas