Aktualitet

Kërcënimi i kandidatit në Fier, Meta: Të mbrohet kush denoncon krimet zgjedhore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:37 - 01/05/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas lajmit se një kandidat në Fier është kërcënuar, pasi deklaroi se i kanë vjedhur votat në zgjedhjet e 25 prillit.


Presidenti Meta bën apel të mbrohen denoncuesit e krimeve zgjedhore dhe që të vijojë me transparencë të plotë procesi deri në rinumërimin e votës së fundit të sovranit.


“Të mbrohen denoncuesit e krimeve zgjedhore! Të vazhdojë procesi me transparencë të plotë deri në rinumërimin e votës së fundit të Sovranit! 🇦🇱”, deklaron Meta.

LEXO EDHE:“Do të zhdukim”/ Kërcënohet kandidati në Fier pasi denoncoi vjedhjen e votave

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas