Kronika

Kërcënoi se do të shpërthente bombolën e gazit, FNSH arreston të riun në Vlorë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:00 - 28/12/20 |
mapo.al

FNSH ka prangosur të riun që kanosi se do të shpërthente bombolën e gazit.

Pas rreth një ore rezistencë dhe refuzimit të thirrjes për t’u vetëdorëzuar, uniformat blu kanë hedhur gaz lotsjellës dhe kanë hyrë brenda në lokalin ku qëndronte i riu.


Fillimisht u raportua se ai kishte marrë peng familjen, por më pas rezultoi se e gjithë skena po ndodhte në ambientet e një lokali në lagjen “Isa Boletini”.
Momenti i arrestimit

 


Policia ka arrestuar të riun i cili ishte në kërkim për një sherr me një grup personash të tjerë.


Dyshohet se i riu ka pasur probleme me shëndetin mendor, dhe pritet një njoftim zyrtar nga ana e Policisë për ngjarjen.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas