Aktualitet

Kërkesa e PD- Mapo nesër: Rivotim në 9 qarqe, ja si mund të ndryshojë rezultati


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:17 - 09/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus kërkesën e Opozitës për rivotim në 9 qarqe.


Opozita ka kërkuar rivotim në qarqet Tiranë, Durrës, Elbasan, Korçë, Shkodër, Fier, Berat, Vlorë dhe Gjirokastër, te të cilat sipas saj janë vërejtur manipulime që kanë çuar në deformimin e votës, po gjithashtu vihet re dhe një numër i madh fletësh të pavlefshme që mund të përmbysnin rezultatin.


Cilat mund të ishin ndryshimet qark për qark në rast rivotimi dhe ku gaboi taktikisht PD më 25 prill për ta maksimizuar votën në Tiranë, Durrës apo Elbasan.

1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas