Aktualitet

Kërkesa e PS për shkarkimin e Metës- Kuvendi e vendos në kalendarin e punës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:40 - 03/05/21 |
mapo.al

Konferenca e Kryetarëve, e mbledhur këtë paradite, ka miratuar programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021.


Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.


Së fundmi Konferenca e Kryetarëve ka futur kërkesën e 47 deputetëve në kalendarin e punës së Kuvendit.Ndërkohë Konferenca e Kryetarëve miratoi po ashtu programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021.Konferenca vendosi zhvillimin e seancave plenare në datat 4 maj, 6 maj, 13 maj dhe 20 maj 2021.Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve është zhvilluar me anë të mjetit të komunikimit elektronik (Cisco Webex).

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas