KMR

Këshilla se si të bëheni një zonjë e vërtetë, vonesat tregojnë shumë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:14 - 18/11/21 |
ro ot

Disa njerëz mendojnë se rregullave të mirësjelljes u ka skaduar afati dhe kanë dalë jashtë mode. Por, sjelljet e mira asnjëherë nuk dalin nga moda! Nëse dëshironi të merreni seriozisht, ju duhet të dini se ekzistojnë disa gjëra të cilat ju dëmtojnë imazhin e një zonje të vërtetë.


Më poshtë ju sjellim një listë me gabimet tipike të mirësjelljes të cilat asnjëherë nuk duhet t’i bëni! Mbani këto në mend, dhe gjithmonë do të lini përshtypje të mirë.


Mos vishni/mbani produkte false të markave të njohuraNuk është nevoja t’i shpenzoni të gjitha paratë në një çantë të shtrenjtë dore. Por, nëse nuk mund ta blini atë, të paktën mos e blini as një të tillë false.Kualiteti i mirë mund të vërehet shumë lehtë. Prandaj, nëse dëshironi që të krijoni përshtypje të keqe kur e takoni dikë për herë të parë, atëherë blini gjëra false.
Por, nëse dëshironi të lini përshtypje të mirë, blini gjëra të kualitetit të lartë të cilat mund t’i përballoni. Nuk është nevoja të kenë emrin e ndonjë stilisti të famshëm në to, por mjafton të jenë origjinalë.

Lexo edhe :  Studimi/ Ja si të aktivizoni metabolizmin për një ditë të mbarë...


Gabimet e modës

Një zonjë e vërtetë asnjëherë nuk e vesh një bluzë të madhësisë më të madhe ose xhinse tejet të ngushta. Ajo dinë si t’i zgjedhë llojet e duhura të rrobave të cilat flasin shumë për stilin e saj.

Pozita…

Një rregull tjetër i rëndësishëm për zonjat është ta mbajnë një pozicion mbretëror. Kur qëndroni shtrembër, ju lini përshtypje se diçka po ju pengon.

Damat e vërteta kujdesen për veten

Një zonjë e vërtetë kujdeset mirë për vetveten. Asaj i pëlqejnë aktivitetet sportive, kujdeset për ushqimin, i kushton kujdes lëkurës dhe trupit, etj.

Vonesat…

Zonjat e dinë se janë të papranueshme vonesat më shumë se 15 minuta, qoftë për takime biznesore apo personale.

Pra, zonjat e vërteta as nuk presin e as nuk vonohen më gjatë se 15 minuta.

2


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas