Aktualitet

Këta janë 20 aktorët që refuzojnë të luajnë në film me njëri-tjetrin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:10 - 23/11/21 |
mapo.al

Bright Side ka sjell së fundmi një listë me aktorët e famshëm që hezitojnë të luajnë me njëri-tjetrin dhe që zgjedhin të mos ndajnë me të njëjtën ekran.

Është e lehtë të supozohet se Dwayne “The Rock” Johnson dhe Vin Diesel janë miqtë më të mirë, pasi ata kanë aq shumë të përbashkëta. Megjithatë, kjo nuk mund të jetë më larg nga e vërteta – ata nuk bashkohen me njëri-tjetrin. Kjo është për shkak të një komenti që Johnson ka postuar në Instagram në vitin 2016, ndërsa ishte duke xhiruar “Fast dhe Furious:, ku ai pretendoi se yjet e tij femra në film ishin të qeshura, por ai nuk mund të thoshte të njëjtën gjë për bashkë-yjet e tij meshkuj. Që atëherë, ata rrallë shihen në ndonjë skenë të përbashkët. Në një intervistë për “Rolling Stone”, Johnson konfirmoi se ata nuk ishin në asnjë skenë së bashku në film, duke e përshkruar atë një “qasje të ndryshme ndaj filmave”.

Ju nuk mund të shihni dy të famshmit Cersei Lannister dhe Bronn së bashku në një skenë në “Game of Thrones”. Është edhe më e vështirë për t’i parë ata në të njëjtën hapësirë të kompensuar. Kjo për shkak se në vitin 2002, Headey dhe Flynn ishin një çift. Me sa duket, historia e tyre e dashurisë nuk mbaroi me një shënim të mirë.

Julia Roberts dhe Nick Nolte nuk e kanë qenë asnjëherë së bashku në xhirimet e “I Love Trouble”. Dy të famshmit thjeshtë nuk mund të qëndronin pranë njëri-tjetrin – gjë që çoi në ftohjen e marrëdhënieve të tyre. Ata vazhdonin të grindeshin me njëri-tjetrin gjatë xhirimeve. Pas përfundimit të filmave, Roberts dhe Nolte thanë disa fjalë jo shumë të mira ndaj njëri-tjetrit në intervista të ndryshme dhe premtuan se kurrë nuk do të ndajnë kohën e ekranit përsëri. A mund të jetë magjia e emrit të filmit?

Thuhet se gjatë xhirimeve të “Charlie’s Angels”, Bill Murray kishte kritikuar pa kujdes autoritetin e aktrimit të Lucy Liu, i cili çoi në shpërthimin e zemërimit të tij që prishi marrëdhëniet e tyre. Në vazhdimin e “Charlie’s Angels: Full Throttle”, Murray u zëvendësua nga Bernie Mac.

Ndërkohë që arsyeja për gjakmarrjen e Alyssa Milano dhe Shannen Doherty mbetet e panjohur, rezultati ishte i lehtë për t’u parë. Mosmarrëveshjet e tyre filluan në xhirimet e “Charmed” në vitet 1990, kur gjërat filluan të vlojnë aq intensivisht dhe tensioni mes tyre u bë aq i fortë, sa Doherty vendosi të largohej nga shfaqja pas sezonit të tretë. Lajm i mirë është se ata janë pajtuar që atëherë, megjithatë, ata ende refuzojnë të filmojnë së bashku.

Nuk është në filmi, por në dramën e teatrit Broadway, “Orphans”, Alec Baldwin u sulmua nga Shia LaBeouf për mos mësimin përmendësh të skenarit. “Nëse nuk i thoni vargjet tuaja”, kishte thënë LaBeouf, “unë do të vazhdoj të them rreshtat e mi”, kishte vazhduar ai. Nuk ka gjasa që ne do t’i shohim këta dy në një film apo në një shfaqje të Broadway-t përsëri.

Grindja midis Richard Gere dhe Sylvester Stallone filloi në xhirimet e “Lords of Flatbush”. Arsyeja për mosbesimin e tyre të ndërsjellë nuk dihet – kjo ndodhi. Mosbesimi u rrit kaq shumë sa ata kishin edhe përplasje fizike, duke rezultuar në zëvendësimin e Gere në film. Ata nuk janë shfaqur së bashku në një skenë që atëherë.

Thashethemet rreth marrëdhënies së ftohtë të aktores kanë qarkulluar deri në vitin 2015, kur Panjabi ka deklaruar se po largohet nga serija e “The Good Vibe”. Ato nuk kishin ndarë një skenë së bashku përgjatë tri viteve të fundit të xhirimeve. Panjabi gjithashtu tha se skena e fundit ku ajo duhej të xhironte me Margulies ishte filmuar veçmas. Një ekran i gjelbër është përdorur për të ndihmuar post-produksionin që të kombinojnë shfaqjet e tyre.

Tensioni midis George Clooney dhe Russel Crowe u zbulua në dhjetor të vitit 2013 kur Clooney deklaroi në intervistën e tij për “Esquire” se Crowe duhej të kërkonte falje për fyerjen ndaj tij. “Ai [Crowe] zgjodhi një luftë me mua. Ai e nisi atë pa asnjë arsye”. Më vonë, Crowe i dërgoi Clooneyt një disk të muzikës së tij së bashku me poezinë e tij si një ofertë paqeje me një shënim duke thënë: “Ishte e gjitha një gabim”. Megjithatë, ende nuk i kemi parë këta dy aktorë në të njëjtën skenë së bashku.

Grindja midis James Franco dhe Tyrese Gibson filloi në skenë të filmit “Annapolis”. Pas përfundimit të filmave, Gibson deklaroi se ai kurrë nuk do të ndante asnjëherë skenën e xhirimeve me Francon. Kjo ishte për shkak se Franco ishte shumë mizor në grup dhe grushtoi me të vërtetë ndaj Tyrese gjatë skenave të tyre të boksit.

Këtë herë ishte Ryan Reynolds i cili pretendonte se nuk do të punonte më me Wesley Snipes. Kjo deklaratë e fortë u bë gjatë filmimit të “Blade: Trinity”. Sipas kastit, Snipes ishte vazhdimisht i relaksuar gjatë procesit të xhirimeve dhe Reynolds kishte për të punuar më së shumti për të bërë marifete e tij në film. Dhe Snipes nuk i ka hedhur poshtë këto pretendime.


15


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas