Këta VIP-a shqiptarë zgjodhën profesionin për të cilin nuk studiuan

Studimet e larta janë busulla që orjenton të rinjtë për të ardhmen e tyre. Shumica përpiqen të ndjekin shkollën të cilën e kanë ëndërr dhe që do t’u sigurojë pjekurinë e duhur për t’u punësuar në profesionin që kanë ëndërruar, por ka edhe shumë nuk e realizojnë këtë dhe shfaqin një tjetër talent.

Kur vjen puna tek VIP-at, ata janë dhe nuk janë shembulli më i mirë në këtë aspekt. Jo për faktin se ju mungon suksesi, por shumë prej tyre kanë kryer studimet për degë që nuk kanë aspak lidhje me profesionin që i kanë kushtuar jetën.Këngëtarë, moderatorë, por jo vetëm. Emrat më të njohur të showbiz-it shqiptar kanë ndjekur udhën e ëndrrave dhe kanë ndërtuar karrierën që duan, por jo atë për të cilën kanë investuar vite studime.

Image

Viola Spiro/ Financë dhe Business Law

Image

Amarda Toska/ Balet dhe Psikologji

Image

Marina Vjollca/ E drejtë penale

Image

Lorik Cana/ Arkeologji

Image

Ledri Vula/ Regji

Image

Luana Vjollca/ Drejtësi dhe biznes

Image

Armina Mevlani/ Filozofi

Image

Big Basta/ Sociologji

Image

Hueyda El Saied/ Drejtësi, Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe master për të Drejtat e njeriut

Image

Soni Malaj/ Frëngjisht

Image

Eneda Tarifa/ Filozofi

Image

Alketa Vejsiu/ Ekonomi

Image

Adi Krasta/ Kimi

Image

Sonila Meço/ Ekonomi

Image

Elvana Gjata/ Regji

Image

Blendi Fevziu / Gjuhë letërsi

Image

Ilva Tare/ Frengjisht

Image

Turjan Hyska/ Shkenca Politike

Image

Eni Koçi/ Mjekësi

Image

Era Rusi/ Gazetari

Image

Ronela Hajati/ Drejtësi

Image

Orgesa Zaimi/ Gjuhë Letërsi

/revistawho/


Fatal error: Uncaught ___C_0: (E_ERROR) Trying to access array offset on value of type bool in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config:252 Stack trace: #0 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(13): ___C_5->_errorHandler(2, 'Trying to acces...', '/home/gazetamap...', 13) #1 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_demo_style() #2 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(74): JNews\Module\Block\Block_9_View->get_image_size() #3 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(63): JNews\Module\Block\Block_9_View->build_column(Array, 'jeg_col_2o3') #4 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/Block_9_View.php(47): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_column(Array, 'jeg_col_2o3') #5 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/Block/BlockViewAbstract.php(17): JNews\Module\Block\Block_9_View->render_output(Array, 'jeg_col_2o3') #6 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Module/ModuleViewAbstract.php(165): JNews\Module\Block\BlockViewAbstract->render_module(Array, 'jeg_col_2o3') #7 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(1265): JNews\Module\ModuleViewAbstract->build_module(Array) #8 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/class/Single/SinglePost.php(205): JNews\Single\SinglePost->related_post(false) #9 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(307): JNews\Single\SinglePost->related_post_hook('') #10 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #11 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #12 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/fragment/post/single-post-1.php(66): do_action('jnews_single_po...') #13 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(772): require('/home/gazetamap...') #14 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/gazetamap...', false, Array) #15 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/general-template.php(204): locate_template(Array, true, false, Array) #16 /home/gazetamapo/public_html/wp-content/themes/mapo/single.php(16): get_template_part('fragment/post/s...') #17 /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/gazetamap...') #18 /home/gazetamapo/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/gazetamap...') #19 /home/gazetamapo/public_html/index.php(17): require('/home/gazetamap...') #20 {main} thrown in /home/gazetamapo/public_html/wp-includes/js/tinymce/skins/wordpress/images/formatting.config on line 252