Sociale

Këto 8 gjëra mos ia thoni kurrë prindërve të fëmijëve me aftësi të kufizuara…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:09 - 06/12/18 |
mapo.al

Shpesh në prani të fëmijëve me nevoja të veçanta na ndodh të ndiejmë se duhet të themi apo të komentojmë diçka nisur ndoshta nga kjo gjendje ndryshe.


Mirëpo gjërat që mund të themi janë të pakta dhe të thjeshta. Janë të shumta pastaj, ato fjali që nuk duhet të thuhen.


Më vjen keqNuk e di se si ia del mbanë
Je me të vërtetë e mrekullueshme që kujdesesh për një fëmijë me nevoja të veçantaËshtë mëkat që ty të është dashur t’i dedikosh jetën tënde

A ke provuar një kurë?

Duket normal. Je i sigurt që ka nevoja të veçanta?

T’i fiksosh me shikim

Duhet të jesh në ankth për të ardhmen e tij

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas