Aktualitet

Këto janë dy prej tre policëve shqiptarë që luftuan me terroristët në Vjenë (EMRAT)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:08 - 03/11/20 |
mapo.al

Bëhen të ditur profilet dhe emrat e dy prej tre efektivëve shqiptarë që luftuan dje me terroristët në Vjenë.


Adem Demiri dhe Doruntina Miroci janë ata që së bashku me një bashkëkombas janë përballur me sulmin terrorist, që u mori jetën 5 persona dhe plagosi të paktën 17 qytetarë.


Sipas mediave kosovare, Demiri rezulton të jetë djali i dëshmorit nga Kumanova, Nezir Demiri. Ndërsa Doruntina Miroci është mbesa e ambasadorit të Kosovës në Gjermani, Beqë Cuafaj.

Ka qenë vetë ai që e ka bërë të ditur këtë fakt, përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”.“Krenar për mbesën time Doruntina Miroci, e cila ka luftuar përkrah policisë austriake kundër sulmeve të tmerrshme terroriste në Vjenë. Bashkë mund të qëndrojmë të fortë”, ka shkruar ai krahas fotos së publikuar të Mirocit. 

LEXO EDHE: 

Tre policë që luftuan kundër terroristëve në Vjenë, shqiptarë

Ky është i riu shqiptar nga Struga që u vra nga terroristët mbrëmë në Vjenë (FOTO)

Sulmi terrorist në Vienë – Media austriake: Profili i agresorit me origjinë shqiptare

1


Etiketa: , , , ,

Pas