fbpx

Shëndeti

Këto janë shenjat që tregojnë se vuani nga depresioni

               Publikuar në : 18:09 - 27/08/18 |
mapo.al

Sipas ekspertëve të Universitetit të Uashingtonit, dy ose më shumë nga këto simptoma mund të tregojnë depresion, edhe nëse nuk jeni në dijeni të tij.


Simptomat e mundshme janë këto:-lodhje dhe mungesë vullneti


-dhimbje të papërshkrueshme që nuk kalojnë

-shtim i dëshirës për ëmbëlsira ose karbohidrate

-kontrolloni oreksin me vështirësi

-përqendrim dhe konfuzion

-problemet me përballje me stresin e përditshëm

-përgjumje pasdite (edhe nëse keni një gjumë të mirë të natës)

-tensione të shpeshta dhe zemërim

-ju nuk keni fuqi për të kryer detyrimet tuaja ditore

-problem me gjumë ose zgjoheni lehtë.


Etiketa: , , ,

Pas