Aktualitet

KiE – Mapo nesër: Shqipëria, pastrim parash me kazinotë dhe monedhën virtuale


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:46 - 25/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus raportin e nxjerrë nga Këshilli i Europës.


Raporti i fundit i “Moneyval” ka vërejtur se nuk është bërë asnjë përmirësim në drejtim të pastrimit të parave në Shqipëri.


Asetet virtuale dhe kazinotë, vazhdojnë të mbeten vende me risk të lartë për zhvillimin e këtij aktiviteti.Moneyval, është komiteti i përhershëm i Ekspertëve në Këshillin e Europës, që monitoron paligjshmërinë në fushën e financave.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas