Politika

Kim Mehmeti: Rama është aty ku janë lekët, e ka çmendur këtë popull
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:23 - 23/10/20 |
mapo.al

Analisti Kim Mehmeti ishte i ftuari i të premtes i gazetares Juli Krisafi në edicionin e mbrëmjes në SYRI TV. Ai komentoi aferën e inceneratorëve që ka ndezur politikën dhe opinionin publik në vend.


“Edi Rama gjendet aty ku janë lekët. Bëhet fjalë për një qeveri që ka më të rëndësishme interesat e një grupi njerëzish. Kjo qeveri nuk e ka të rëndësishëm shtetin. Rama vepron në dobinë e tij,” tha Mehmeti.


“Ai e ka çmendur këtë popull dhe e përçau shqiptarinë,” akuzoi Mehmeti.I pyetur se si do ndikojë pandemia në zgjedhje, ai tha se “nuk mendoj se do ndikojë mënyra se si qeveria po e menaxhon këtë pandemi”.


“Qeveria kërkon t’ua fusë virusin politik, që të mbulohet virusi i vërtetë. Piktori jeton në vetmi dhe ai kërkon që këto zgjedhje t’i çojë përpara në vetminë e tij”, tha Mehmeti.

Lexo edhe :  Kim Mehmeti: Pas 25 prillit, Rama do e vazhdojë karrierën në Beograd


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas