Aktualitet

Kim posedon një skulpturë të kontrabanduar?! FBI përfshihet në hetim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:44 - 11/05/21 |
mapo.al

Dramat për Kim Kardashian si duket nuk kanë të ndalur.


Bukuroshja së fundmi u përfshi në një ngjarje të pazakontë.


Ajo po akuzohet për posedimin e një skulpture të kontrabanduar.Bëhet fjalë për një statujë të “Fragment of Myron’s Samian Athena” që Kim dyshohet se e bleu në vitin 2016. Një vepër e lashtë arti që daton nga shekulli i parë ose i dytë që mbërriti në Los Angeles në maj të viti 2016.

Autoritetet amerikane paralajmëruan se mund të ishte një pasuri e mbrojtur kulturore dhe kjo është arsyeja pse FBI u përfshi në të gjithë hetimin.

Në anën tjetër Kim përmes përfaqësuesit të saj ka mohuar të ketë blerë ndonjëherë diçka të tillë.

Ata dyshojnë që dikush përdori emrin e saj dhe se ata nuk posedojnë skulpturën dhe as që e dinë se për çfarë bëhet fjalë.

1


Etiketa: ,

Pas