ShowBizz

Kim sulmohet ashpër nga veganët australianë dhe jo më kot

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 13:49 - 01/05/19 |
mapo.al

Kim Kardashian është sulmuar së fundmi nga aktivistët veganë në Australi, pasi publikoi në rrjete sociale një fotografi ku dukej në krah të një elefanti në Bali. Anëtarët e grupit “Vegan Australia”, të cilët predikojnë mbrojtjen e kafshëve dhe ushqyerjen vetëm me bimë, reaguan mjaft ashpër ndaj fotos, ku 38-vjeçarja dukej duke i rënë lehtë një elefanti që kishte një litar rreth qafës.


“Ky elefant duket kaq i trishtuar”-ka shkruar njëri. “Kjo familje është kaq e shëmtuar dhe nuk po flas për pamjen e tyre të jashtme”-ka komentuar një tjetër anëtar. “E tmerrshme! Të kesh kaq shumë pushtet për të bërë kaq shumë gjera për kafshët dhe të mos bësh asgjë për to. Po më përzihet”– është shprehur një i tretë.Fotografia në fjalë është realizuar vitin e kaluar, teksa Kim gjendej me pushime familjare në Indonezi. Konkretisht, ylli i shfaqjes “Keeping up with the Kardashians” vizitoi asokohe me bashkëshorti ne saj Kanye West një rezervat elefantësh të shpëtuar.


<
>
12936622-6978933-image-m-35_1556679879682 auto_12910288-6978933-More_Another_picture_showed_Kim_blowing_a_kiss_to_the_camera_whi-a-2_15566943763241556710463 auto_12910290-0-image-a-1_15566348967271556710559 auto_12910294-6976849-image-a-11_15566371759721556710462


Etiketa: , ,

Pas