Aktualitet

Kim uron Ramën: Mandati i 3-të historik, SHBA pret të punojë intensivisht me ju


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:36 - 18/09/21 |
mapo.al

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka uruar kryeministrit Edi Rama për nisjen zyrtarisht të detyrës së qeverisë. Duke e cilësuar si historik mandatin e tretë diplomatja amerikane thekson se SHBA pret të punojë intensivisht ke kabinetin e ri, ndërsa vë theksin te forcimi i demokracisë.


“Urime Kryeministrit Edi Rama për fillimin zyrtarisht të mandatit të tretë historik. SHBA pret të punojë intensivisht me forcimin e demokracisë, mbrojtjes dhe biznesit. Urime dhe suksese!” shkruan ambasadorja.


Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e qeverisë u betuan sot tek Presidenti Ilir Meta. Ceremonia zgjati rreth 15 minuta, ndërsa menjëherë pasi dolën nga presidenca ata ikën në këmbë në Kryeministri ku u zhvillua dhe mbledhja e parë e qeverisë.LEXO EDHE:Betimi te Meta dhe ecja drejt kryeministrisë, çfarë s’u pa nga ‘Rama 3’ (FOTO)8


Etiketa: , ,

Pas