Aktualitet

Kina raporton vetëm një rast të ri me Covid-19, asnjë i vdekur prej 4 ditësh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:06 - 02/05/20 |
mapo.al

Autoritetet shëndetësore në Kinë kanë raportuar vetëm një rast të ri me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa prej 4 ditësh nuk ka humbur jetën asnjë person i prekur me virusin pandemik.Po ashtu, bëhet i ditur se personi, i cili ka rezultuar pozitiv ka ardhur nga jashtë. Tashmë, në Kinë janë vetëm 557 raste aktive me Covid-19, ndërsa janë konfirmuar të vdekur 4,633.


Por ndërsa për Kinën, koronavirusi duket si diçka që i përket së “shkuarës”, totalisht ndryshe situata paraqitet në SHBA, ku deri tani janë konfirmuar mbi 65 mijë të vdekur dhe më shumë se 1 milion e 100 mijë të prekur.
1

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas